Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 12:39, 7.12.2021 r.

Wybór biegłego rewidenta będzie miał coraz większe znaczenie

Unijna reforma rynku audytorskiego zwiększa nacisk na właściwy wybór biegłego rewidenta. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów już teraz promuje dobre praktyki, jakie w tym zakresie opracowała w 2013 roku Europejska Federacja Ekspertów Księgowych (FEE). Krzysztof Burnos, członek KRBR i międzynarodowej grupy roboczej FEE ds. corporate governance, która opracowała przewodnik, wyjaśnia, że wybór biegłego rewidenta powinien być przemyślany i poprzedzony zebraniem informacji o potencjalnych wykonawcach badania

Dziennik Gazeta Prawna

21 lipca 2015

Unijna reforma rynku audytorskiego zwiększa nacisk na właściwy wybór biegłego rewidenta. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów już teraz promuje dobre praktyki, jakie w tym zakresie opracowała w 2013 roku Europejska Federacja Ekspertów Księgowych (FEE).


Krzysztof Burnos, członek KRBR i międzynarodowej grupy roboczej FEE ds. corporate governance, która opracowała przewodnik, wyjaśnia, że wybór biegłego rewidenta powinien być przemyślany i poprzedzony zebraniem informacji o potencjalnych wykonawcach badania. Kierowanie się ceną jako jedynym kryterium jest niewłaściwe i pozbawia korzyści płynących ze współpracy z audytorem.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl