Branża audytorska drży przed zmianami

Od wtorku do czwartku odbędą się kolejne posiedzenia podkomisji sejmowej w sprawie zmian w ustawie o biegłych rewidentach. Problemem jest pomysł wprowadzenia całkowitego zakazu świadczenia usług doradczych w audytowanych podmiotach. – pisze „Parkiet” i zauważa, że każda ze stron ma swoje zdanie na ten temat.

Parkiet

21 lutego 2017

Ministerstwo Finansów nie zdradza swojego stanowiska. Komisja Nadzoru Finansowego jest przeciwna całkowitemu zakazowi, ale popiera ograniczenie katalogu usług.

Z propozycją całkowitego zakazu wyszła grupa firm doradczych, która twierdzi, że chodzi o zapewnienie rzetelności i wiarygodności sprawozdania. – Ustawodawca ma szansę wprowadzić przepisy, które wyeliminują konflikt interesów pomiędzy audytorem i doradcą. – mówi Andrzej Puncewicz, doradca podatkowy.

- Beneficjentem tego zakazu będzie przede wszystkim grupa firm doradczych, które lobbują za wprowadzeniem tego zapisu – twierdzi Mirosław Kachniewski, prezes Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych. Przestrzega, że po wprowadzeniu tego zakazu audyt stanie się droższy i gorszy.

O opinię w tym temacie „Parkiet” poprosił wszystkie grupy audytorów: wielką czwórkę oraz firmy średnie i małe. Wszyscy są na nie.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl