Czy sprostamy unijnym wymogom?

Dyrektywa 2014/95/UE ws. ujawniania informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy wprowadziła dwa rodzaje nowych obowiązków sprawozdawczych. Sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, Wiesław Janczyk, opisuje obecny stan przygotowań do ich implementacji.

Rzeczpospolita

2 czerwca 2017

Janczyk opisuje stan przygotowań resortu i spółek, których dotyczą nowe wymogi. Jak zaznacza, Polska nie startuje od zera, bowiem kilkadziesiąt spółek przygotowywało już w ostatnich latach dobrowolne raporty CSR, których głównym tematem są dane niefinansowe. Z zadowoleniem zauważa rosnące zainteresowanie biznesu tą kwestią, czego przejawem jest choćby uczestnictwo w konferencjach i warsztatach organizowanych przez SEG, Forum Odpowiedzialnego Biznesu czy Związek Banków Polskich. Resort docenia i wspiera także działania edukacyjne podejmowane przez KIBR i inne podmioty.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl