KNA prosi o przygotowania do kontroli

Komisja Nadzoru Audytowego rozpoczyna realizację planu kontroli 2018/2019 i prosi firmy audytorskie o przygotowanie niezbędnych dokumentów.

17 września 2018

Firmy audytorskie proszone są o przygotowanie i udostępnienie na potrzeby kontroli przede wszystkim całości dokumentów stanowiących wdrożony w firmie system wewnętrznej kontroli jakości. Zgodnie z ustawą o biegłych rewidentach to między innymi polityki i procedury przeprowadzania badań, szkoleń, nadzorowania i oceniania działań pracowników oraz tworzenia akt badań czy rozwiązania organizacyjne zapobiegające zagrożeniom dla niezależności.

Drugi blok potrzebnych informacji to dokumentacja klienta w odniesieniu do wykonywania ustawowych badań sprawozdań finansowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Co ważne, muszą to być wersje polskojęzyczne. Jeśli zatem były przygotowane w obcym języku, konieczne będzie przetłumaczenie ich na polski.

Pełen tekst komunikatu dostępny jest na stronie KNA.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl