Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:15, 23.10.2020 r.

Musimy rozmawiać o edukacji biegłych rewidentów

KIBR organizuje spotkanie dla przedstawicieli regionalnych oddziałów oraz jednostek uprawnionych do przeprowadzenia obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, by wspólnie rozmawiać o aktualnych potrzebach szkoleniowych biegłych rewidentów. 

4 lutego 2016

Co i jak ulepszyć w szkoleniach dla biegłych rewidentów, specyfika edukacji dorosłych, w końcu jakie zmiany czekają instytucje szkolące i co można wspólnie zrobić, by jeszcze lepiej przygotowywać biegłych do wykonywania zawodu – o tym wszystkim Krajowa Izba Biegłych Rewidentów będzie chciała porozmawiać z jednostkami odpowiedzialnymi za przeprowadzanie szkoleń dla biegłych rewidentów.

- Biegli rewidenci muszą funkcjonować w czasie zmian, stale dostosowywać się do nowych warunków rynkowych. To co wczoraj było dobre w szkoleniach, dziś jest niewystarczające. Musimy przygotować przedstawicieli naszego zawodu do działania w tej nowej rzeczywistości - wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów i przewodnicząca Komisji ds. szkoleń. Zmianie ulegnie chociażby odpowiedzialność kluczowego biegłego rewidenta. Ta odpowiedzialność będzie większa. - Biegły rewident powinien zostać uzbrojony w te nowe kompetencje właśnie w ramach obligatoryjnego doskonalenia zawodowego. Dlatego musimy rozmawiać o wyzwaniach związanych z edukacją biegłych rewidentów – dodaje.

Ale zmiany czekają też jednostki uprawnione do przeprowadzenia obligatoryjnego doskonalenia zawodowego. - Będą zmiany w materiałach i warunkach współpracy z KIBR, firmy szkolące czekają też wyzwania w związku z nowelizacją Międzynarodowego Standardu Edukacji 8. Celem MSE 8 jest określenie kompetencji zawodowych, które powinien rozwijać i utrzymywać na odpowiednim poziomie kluczowy biegły rewident. Cel ten powinien być realizowany właśnie poprzez dobór takich działań w zakresie obligatoryjnego doskonalenia zawodowego, które zapewnią odpowiednie efekty kształcenia. - I o tym też będziemy mówić - przekonuje Ewa Sowińska, inicjatorka spotkania.

Przedstawiciele RO KIBR będą mieli okazję dodatkowo wziąć udział w autorskim warsztacie "Jaka edukacja przyszłości, czyli o skutecznych szkoleniach dla biegłych rewidentów", w trakcie którego porozmawiają, o tym co jest robione dobrze, a co wymaga zmiany i wzmocnienia w obszarze szkoleń, o tym co trzeba zrobić, by szkolenia były lepsze i bardziej odpowiadały biegłym rewidentom. Na koniec dowiedzą się, jak budować motywację do zmiany w obszarze prowadzenia szkoleń w KIBR. Warsztat poprowadzi Anna Dąbrowska - trener, coach, wykładowca w Akademii Leona Koźmińskiego.

Spotkanie odbędzie się 11 lutego 2016 roku w hotelu Intercontinental w Warszawie. Szczegóły w zaproszeniach. 
Swój udział można zgłaszać do 5 lutego 2016 roku na adres dorota.malicka@kibr.org.pl

Zaproszenie na spotkanie
Zaproszenie na warsztat dla RO KIBR

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl