Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:14, 1.02.2023 r.

Raportowanie niefinansowe w Polsce 2019

Na warszawskiej giełdzie odbyła się po raz czwarty konferencja Raportowanie niefinansowe w Polsce – tym razem pod hasłem „Wyzwania komunikacji z inwestorami”.

22 marca 2019

We wtorek 12 marca 2019 w siedzibie GPW odbyła się czwarta edycja organizowanej przez CSRinfo konferencji poświęconej raportowaniu niefinansowemu. Polska Izba Biegłych Rewidentów objęła wydarzenie swoim patronatem. Wiodącymi tematami dyskusji były wyzwania w komunikacji z inwestorami oraz ocena praktyki raportowania raportów niefinansowych.

Dane niefinansowe zaczynają być dla inwestorów oceniających spółkę równie ważne jak wyniki finansowe – ten wniosek powtarzał się w wystąpieniach zgromadzonych ekspertów, przedstawicieli działów relacji inwestorskich, komunikacji korporacyjnej, CSR, biegłych rewidentów oraz reprezentantów administracji publicznej.

„Widać, że czas, kiedy wszyscy uczyliśmy się raportowania niefinansowego, przyniósł efekty. Teraz przed nami zadanie realnej zmiany postaw” – podsumowuje Ewa Sowińska, wiceprezes KRBR. – „Widać także, że nieuchronna jest weryfikacja raportów niefinansowych przez biegłych rewidentów. Oczekuje tego rynek, a Ministerstwo Finansów umieściło weryfikację raportów na swojej liście dobrych praktyk”.

Na konferencji został przedstawiony pierwszy w Polsce raport dotyczący obecności tematyki raportowania niefinansowego w mediach w latach 2017 – 2018. Materiały w z konferencji, w tym statystyki i raporty dostępne są na stronie organizatora.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl