Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:56, 21.01.2022 r.

O raportowaniu niefinansowym. Zaproszenie na bezpłatny warsztat

12 czerwca w siedzibie KIBR będziemy rozmawiać o rosnącej roli raportowania danych niefinansowych i w tym kontekście o nowych perspektywach dla biegłych rewidentów.

22 maja 2017

Znowelizowana ustawa o rachunkowości już dziś nakłada na szereg podmiotów obowiązek raportowania niektórych danych niefinansowych. Ale to zaledwie początek tego procesu. Dla części środowiska biegłych rewidentów obszar społecznej odpowiedzialności biznesu jest wciąż nowy, dlatego promujemy inicjatywy zwiększające kompetencje w tym obszarze - wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR i pomysłodawczyni warsztatów. 

Warsztat poprowadzi Jacqueline Kacprzak, ceniona ekspert zajmująca się tematyką CSR. Poruszane będą kwestie tego w jaki sposób uwzględniać kwestie poszanowania praw człowieka w raportowaniu niefinansowym, jak prezentować dane na ten temat. Uczestnicy dowiedzą się również o najważniejszych regulacjach międzynarodowych które odnoszą się do kwestii praw człowieka w biznesie. Warsztat to przede wszystkim praktyka, uczestnicy analizować będą przykłady raportowania niefinansowego, wspólnie zastanowimy się nad wskaźnikami jakie stosuje się w sprawozdawczości obejmującej praw człowieka – dodaje Jacqueline Kacprzak.   

Początek cyklu spotkań z CSR

To już drugi warsztat z cyklu spotkań organizowanych przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, w trakcie których członkowie samorządu mogą poznać podstawy społecznej odpowiedzialności biznesu oraz dowiedzieć się, jak raportować konkretne dane niefinansowe. – Celem spotkań jest wyposażenie audytorów w wiedzę, która pomoże im w raportowaniu finansowym i niefinansowym – wyjaśnia Ewelina Kaczorowska-Wiosna, koordynator KIBR ds. rozwoju CSR.

Kolejne drugie spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2017 r., w godz. 16.00-18.00 w warszawskim biurze KIBR (al. Jana Pawła II 80).

Warunki udziału

Udział w warsztatach jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc ograniczona

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl