Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 06:42, 1.02.2023 r.

Zapraszamy na warsztaty dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu

15 maja oraz 12 czerwca w biurze KIBR odbędą się pierwsze warsztaty z cyklu spotkań z CSR. Spotkania poświęcone będą prawom człowieka w biznesie oraz poszanowaniu praw człowieka w raportowaniu niefinansowym. Udział w spotkaniach jest bezpłatny.  

4 maja 2017

– W myśleniu o prawach człowieka kluczowe jest zrozumienie czym są prawa człowieka, komu przynależą, kto ma obowiązek je chronić oraz co można zrobić w przypadku naruszeń praw człowieka – wyjaśnia Jacqueline Kacprzak, prowadząca warsztaty, która tematami społecznej odpowiedzialności biznesu oraz raportowania niefinansowego zajmuje się zawodowo od lat. Uczestnicy pierwszego warsztatu dowiedzą się więc, jak myślenie o prawach człowieka zmieniło się na przestrzeni ostatnich 25 lat oraz jak prawa człowieka trafiły do biznesu. W trakcie praktycznych ćwiczeń poznają także katalog praw człowieka oraz instrumenty ochrony praw człowieka na poziomie krajowym i międzynarodowym. Drugi warsztat będzie poświęcony z kolei poszanowaniu praw człowieka w raportowaniu niefinansowym i sposobom prezentacji tych danych. – Uczestnicy warsztatu dowiedzą się, jakie są regulacje na poziomie międzynarodowym w odniesieniu do praw człowieka w biznesie. W trakcie praktycznych ćwiczeń poznają także przykłady raportowania niefinansowego obejmującego kwestie poszanowania praw człowieka. Przeanalizują też szczegółowe wskaźniki stosowanych w raportowaniu w zakresie praw człowieka – dodaje Jacqueline Kacprzak.   

Początek cyklu spotkań z CSR

Warsztaty to początek cyklu spotkań organizowanych przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, w trakcie których członkowie samorządu mogą poznać podstawy społecznej odpowiedzialności biznesu oraz dowiedzieć się, jak raportować konkretne dane niefinansowe. – Celem spotkań jest wyposażenie audytorów w wiedzę, która pomoże im w raportowaniu finansowym i niefinansowym – wyjaśnia Ewelina Kaczorowska-Wiosna, koordynator KIBR ds. rozwoju CSR i dodaje, że temat jest dziś szczególnie istotny, weszła bowiem w życie nowelizacja ustawy o rachunkowości, która nakłada na część podmiotów obowiązek raportowania niektórych danych niefinansowych. – Wierzymy, że biegli rewidenci będą mieli tu szczególną rolę do odegrania, chcemy, by byli do niej odpowiednio przygotowani – dodała Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR, inicjatorka cyklu warsztatów.

Pierwsze spotkania z CSR odbędą się w poniedziałki 15 maja oraz  12 czerwca 2017 r., w godz. 16.00-18.00 w warszawskim biurze KIBR (al. Jana Pawła II 80).

Warunki udziału

Udział w warsztatach jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego. Liczba miejsc ograniczona.

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl