Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 07:33, 1.02.2023 r.

Przetargi o audyt z błędnymi zapisami

Biuro prasowe Krajowej Izby Biegłych Rewidentów zainspirowało publikację w Dzienniku Gazecie Prawnej na temat wadliwych zapisów w przetargach i konkursach na badanie sprawozdań finansowych. KIBR zwraca uwagę opinii publicznej na poważny problem złych praktyk rynkowych i stawia pytanie, czy biegły rewident ma prawo, powinien brać udział we wspomnianych przetargach i konkursach. Temat komentuje w artykule Krzysztof Burnos, prezes KRBR. Swoją opinię przedstawił także prof. Marek Wierzbowski z Uniwersytetu Warszawskiego. Zachęcamy do lektury publikacji w wersji elektronicznej.

1 marca 2016

Przetargi o audyt z błędnymi zapisami
gazetaprawna.pl 25.02.2016

Spółki z udziałem Skarbu Państwa i szpitale oczekują od biegłych rewidentów konkretnych wyników badania. Tymczasem jeśli audytor utraci niezależność, można podważyć jego pracę.

Wielu audytorów rezygnuje ze składania ofert, gdyż zniechęcają ich projekty umów na badanie dołączone do dokumentów konkursowych i przetargowych, które zawierają nieprawidłowe zapisy. Jak bowiem wskazują eksperci, umowa powinna zawierać jedynie informacje, że badanie sprawozdania finansowego musi być przeprowadzane zgodnie z przepisami i standardami zawodowymi. Może ustalać wynagrodzenie, terminy realizacji, odpowiedzialność za rozwiązanie umowy. Te jednak nagminnie wykraczają poza ten zakres.

Czytaj więcej.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl