Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:20, 12.07.2024 r.

MSB (PL) 220 (Z) po polsku

Udostępniamy wersję roboczą MSB (PL) 220 (zmienionego) – „Zarządzanie jakością badania sprawozdania finansowego”, który po ostatecznych uzgodnieniach zostanie przyjęty jako krajowy standard badania.

31 grudnia 2021

O opublikowaniu przez Radę Międzynarodowych Standardów Badania i Usług Atestacyjnych (IAASB) nowych standardów informowaliśmy w aktualności pt. „Zarządzanie jakością – nowe standardy IAASB”.

Międzynarodowy Standard Badania 220 (zmieniony) – „Zarządzanie jakością badania sprawozdania finansowego”, jak i pozostałe standardy z pakietu związanego z nową koncepcją – zarządzaniem jakością w firmie audytorskiej i trakcie realizacji poszczególnych zleceń - w języku angielskim można pobrać z aktualności pt. „Nowe standardy zarządzania jakością (wersja ang.)”.

MSB (PL) 220 (Z) został nie tylko przetłumaczony na język polski, ale także, jako pierwszy ze standardów, przeszedł dodatkowy proces polegający na doprowadzeniu jego brzmienia do zgodności z przepisami polskiego i unijnego prawa. Zmiany związane z tym nowym procesem są wyróżnione w tekście kolorem szarym, a w tytule dodane jest określenie „PL”.

Opublikowany dziś dokument jest projektem przyszłego krajowego standardu badania i jest opatrzony znakiem wodnym „wersja robocza”. Udostępnienie wersji roboczej MSB (PL) 220 (Z) umożliwi wcześniejsze zapoznanie się ze standardem oraz jego zmienionymi wymogami.

Wersję roboczą MSB (PL) 220 (Z) – „Zarządzanie jakością badania sprawozdania finansowego” można pobrać tutaj.

Sukcesywnie będziemy publikowali przetłumaczone na język polski pozostałe standardy z pakietu a także wydane przez IAASB materiały wspierające ich wdrożenie.

Aby ułatwić dostęp do wszystkich dotychczasowych informacji, jak również tych, które zostaną opublikowane w przyszłości, planujemy przygotowanie wydzielonej zakładki na stronie internetowej PIBR dedykowanej tej tematyce.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl