Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 05:42, 1.03.2021 r.

KIBR z PID o planowanych zmianach na rynku audytu

10 marca w Gdańsku odbył się warsztat zorganizowany przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów, Polski Instytut Dyrektorów oraz ACCA. Spotkanie poświęcone było planowanym zmianom na rynku audytu.

24 marca 2016

 


Warsztat "Nowy nadzór, nowe kary. Czy jesteś na to gotów?" otworzyło wystąpienie Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR.
Gospodarzem spotkania była Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR.

 

Będą zmiany na rynku audytu

Rynek sprawozdawczości i rewizji finansowej czeka szereg zmian wynikających z wprowadzonych unijnej dyrektywy i rozporządzenia w sprawie ustawowych badań rocznych sprawozdań finansowych i skonsolidowanych sprawozdań finansowych. Polski ustawodawca ma czas na ich przyjęcie do 17 czerwca 2016 roku. Dlatego celem spotkania „Nowy nadzór, nowe kary. Czy jesteś na to gotów?” było omówienie kierunków zmian w obszarze sprawozdawczości i rewizji finansowej i temu, jak biegli rewidenci i ich klienci powinni się do nich przygotować. Eksperci i uczestnicy warsztatów dyskutowali w szczególności o zmianach dotyczących wyznaczania audytorów, obowiązkowej rotacji, liście usług zakazanych oraz organizacji wewnętrznej firm audytorskich i przesłanek niezależności audytorów. Omówione zostały m.in. również przesłanki niezależności członka rady nadzorczej oraz nowa rola i zadania członków komitetów audytu, a także nowe rozwiązania związane z nadzorem nad zawodem biegłego rewidenta. Jednym z prelegentów na warsztatach była Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

 


Prelegentem na warsztatach była Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR.

 

Różne perspektywy

W spotkaniu wzięli udział nie tylko biegli rewidenci, ale także przedstawiciele świata nauki i biznesu. – To ważne, żebyśmy spotykali się w tak szerokim i zróżnicowanym gronie – mówiła po spotkaniu Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR i gospodarz wydarzenia. I dodała, że tylko w takich warunkach można zrozumieć perspektywę każdej z zainteresowanych zmianami stron. – Takie warsztaty są potrzebne, bo nie tylko dają szansę na zrozumienie nowych przepisów, ale także na dyskusję z naszymi kolegami, którzy wdrożyli już zmiany o tym, jak w praktyce tę wiedzę wykorzystać – wyjaśnia Ewa Sowińska. Podobnego zdania był Piotr Witek, członek Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów w Gdańsku, który przyznał, że do zmian na rynku trzeba się dobrze przygotować, a tu ważna jest wymiana poglądów, rozmowa o tym co zrobić, żeby w tych nowych przepisach się dobrze poruszać, by mieć świadomość ryzyk i wiedzę jak się przed nimi zabezpieczyć.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była partnerem merytorycznym wydarzenia. Spotkanie otworzyło wystąpienie Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR.

 


Warsztat zorganizowany został przez Krajową Izbę Biegłych Rewidentów,
Polski Instytut Dyrektorów oraz ACCA.

 

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl