Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 07:46, 24.06.2024 r.

Stanowisko samorządów zawodów zaufania publicznego

Ogólnopolskie Porozumienie Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego przyjęło wspólne stanowisko w kwestii przemocy skierowanej wobec przedstawicieli zawodów zaufania publicznego.

24 listopada 2022

Podczas posiedzenia OPSZZP, które odbyło się 23.11.2022 r., w którym uczestniczyła prezes KRBR – Barbara Misterska-Dragan, przedstawiciele samorządów zaufania publicznego zajęli się m.in. bulwersującą tragedią sprzed kilku dni. W dniu 18.11.2022 r. w Łukowie, podczas wykonywania obowiązków zawodowych, została w zamordowana komornik sądowa. Uczestnicy spotkania wyrazili głęboki żal i stanowczy sprzeciw wobec przejawów agresji i przemocy kierowanej w stosunku do osób wykonujących zawody zaufania publicznego.

Członkowie OPSZZP (do którego należy także Polska Izba Biegłych Rewidentów) podkreślili, że nie godzą się na deprecjonowanie roli przedstawicieli zawodów zaufania publicznego w społeczeństwie, przejawy hejtu czy podżeganie do przemocy. Domagali się także odpowiedniej reakcji organów państwowych na tego typu zachowania.

Pełna treść stanowiska OPSZZP dostępna jest tutaj.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl