KIBR partnerem instytucjonalnym Europejskiego Kongresu Finansowego

Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku będą głównymi tematami tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Finansowego. Spotkanie odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2017 w Sopocie. KIBR został partnerem instytucjonalnym wydarzenia. Biegli rewidenci mogą skorzystać z promocyjnej ceny za udział.

10 kwietnia 2017

Europejski Kongres Finansowy już po raz siódmy inicjuje i aktywnie uczestniczy w dyskusji o perspektywach i wyzwaniach bankowości detalicznej i korporacyjnej, rynku consumer finance oraz nowoczesnych technologiach w instytucjach finansowych. Organizatorzy zapraszają na debatę o aktualnych problemach związanych z zarządzaniem ryzykiem i kapitałem w instytucjach finansowych. Po raz pierwszy partnerem instytucjonalnym wydarzenia została Krajowa Izba Biegłych Rewidentów a eksperci samorządu wystąpią na kongresie w roli ekspertów. – To dla nas potwierdzenie, że głos środowiska biegłych rewidentów co raz bardziej liczy się na najważniejszych forach poświęconych finansom i gospodarce – komentuje Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. 

Kapitał, podatki i międzynarodowa solidarność w XXI wieku

Kongres odbywa się w czasie szczególnych wyzwań dla europejskiej i światowej gospodarki. Sytuacja i perspektywy geopolityczne sprawiają, że wyzwania te są większe niż dotychczas. Dlatego tegoroczna, siódma już edycja wydarzenia poświęcona będzie tematom kapitału, podatków i międzynarodowej solidarności w XXI wieku. – Jaka zatem będzie Europa w końcu drugiej dekady XXI wieku - solidarna czy podzielona? Jak gospodarka zintegrowanej Europy przetrwa zawirowania polityczne? Czy stymulowanie wzrostu gospodarczego przy pomocy polityki pieniężnej, zerowych i ujemnych stóp procentowych, w połączeniu z coraz bardziej restrykcyjnymi wymogami ostrożnościowymi dla banków jest właściwą drogą dla Unii Europejskiej i Polski? W końcu, czy kapitał będzie budował dobrobyt społeczeństw i czy mamy szansę na solidarność podatkową? – odpowiedzi na między innymi te pytania będą próbowali wspólnie z zaproszonymi ekspertami i gośćmi znaleźć organizatorzy kongresu.

KIBR w panelu o transparentności w podatkach

Wśród ekspertów zaproszonych do udziału w kongresie po raz pierwszy znajdą się także przedstawiciele Krajowej Izby Biegłych Rewidentów, partnera instytucjonalnego wydarzenia. Ekspert samorządu weźmie udział w panelu poświęconym przejrzystości, która miałaby stanowić rozwiązanie problemu szkodliwej konkurencji podatkowej. – O przejrzystości podatkowej zaczęto już rozmawiać na forach międzynarodowych. Na posiedzeniach organizacji Accountancy Europe i IFAC trwają dyskusje nad wprowadzeniem obowiązku ujawniania prowadzonej przez firmy polityki podatkowej w ich sprawozdaniach. Teraz takiego powszechnego obowiązku nie ma i biegły rewident nawet nie może odnieść się do tej kwestii. Tymczasem często agresywne polityki podatkowe stanowią ryzyko, którego inwestorzy oraz kredytodawcy nie akceptują – mówi Krzysztof Burnos, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. 

– Doświadczenie wskazuje, że same regulacje i przyjmowane konwencje międzynarodowe nie stanowią wystarczającej bariery dla ograniczenia agresywnej optymalizacji podatkowej. Czy wprowadzone zasady przejrzystości zmienią tę sytuację? Jak szybko? Jakich działań po stronie korporacji można się spodziewać? Czy społeczny nacisk okaże się skuteczniejszy niż regulacje? – pytają organizatorzy wydarzenia.

Biegli rewidenci mogą skorzystać ze zniżki

VII Europejski Kongres Finansowy odbędzie się w dniach 5-7 czerwca 2017 w hotelu Sheraton w Sopocie. Rejestracja udziału w wydarzeniu zakończy się 31 maja 2017.

Biegli rewidenci podając w trakcie rejestracji kod: KIBR_50 mogą skorzystać z 50 % zniżki za udział w wydarzeniu (w formularzu rejestracyjnym w miejscu „Status uczestnika” należy wybrać opcję „Partnerzy”, a następnie wpisać hasło). Promocyjna cena obowiązuje do 10 maja 2017 roku.

Więcej szczegółów oraz możliwość rejestracji na stronie wydarzenia.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl