Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 21:59, 29.09.2023 r.

Za nami cykl warsztatów malarskich dla biegłych rewidentów seniorów

Zakończył się cykl warsztatów malarskich dla seniorów biegłych rewidentów. Spotkania w ramach projektu „Senior artysta – Rekreacje” odbywały się w Gdańsku, Łodzi i Warszawie. W sumie w dziewięciu warsztatach udział wzięło ponad 50 osób.

28 kwietnia 2017

Projekt „Senior artysta – Rekreacje” miał na celu integrację biegłych rewidentów-seniorów. Bo, jak wyjaśniła Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos, prezes Regionalnej Rady Oddziału KIBR w Łodzi, nie można zapominać, że rolą samorządu jest wspieranie nie tylko tych aktywnych zawodowo członków, ale i tych, którzy swoją aktywność już zakończyli.  – Początkowo uczestnicy podchodzili do projektu z dużym onieśmieleniem, niedowierzaniem, mówili „jak to, my biegli mamy malować?”. Bardzo szybko okazało się jednak, że w każdym drzemie artystyczna dusza.  Powstawały bardzo piękne dzieła. Nasi seniorzy byli dumni ze swoich prac, robili zdjęcia, chwalili się nimi w domach – mówiła Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos.

To właśnie oddział łódzki był pierwszym, który zdecydował się na zorganizowanie warsztatów artystycznych dla seniorów. Za nim na organizację spotkań malarskich zdecydowały się także Warszawa i Gdańsk. Cykl warsztatów „Senior artysta – Rekreacje” prowadzony przez Magdę Beneda, gdańską malarkę, Ewę Sowińską, zastępcę prezesa KRBR i Annę Rezulak, fotografkę, odbywał się w 2016 i 2017 roku. W sumie w dziewięciu warsztatach uczestniczyło ponad 50 seniorów biegłych rewidentów.

Łódź kontynuuje zajęcia dla artystów seniorów

Regionalny Oddział KIBR w Łodzi zdecydował się kontynuować spotkania dla swoich seniorów. – To wspaniała inicjatywa i cudowny pomysł. Móc robić coś dla naszych starszych kolegów – bezcenne. Móc patrzeć na ich uśmiechnięte twarze, ciekawość i zacięcie przy malowaniu – nieocenione. Mamy już nowe pomysły na aktywizację naszych seniorów – wyjaśniła Agnieszka Kryśkiewicz-Burnos. Oddział już organizował wernisaż prac, które powstały podczas warsztatów. Odbyły się także warsztaty artystyczne tworzenia ozdób bożonarodzeniowych oraz wielkanocnych. – Wspólnie z naszymi seniorami robiliśmy szklane malowane świeczniki i pisanki wielkanocne, a zimą własnoręcznie zrobionymi bombkami ozdobiliśmy naszą oddziałową choinkę – dodała.

Spotkania z seniorami ważne dla rozwoju samorządu 

– Dla nas jako samorządu spotkania z seniorami były okazją do rozmowy o rozwoju naszej profesji. Rozmowy z ludźmi, którzy tworzyli nasz zawód o ich refleksjach, wspomnieniach, o tym jak toczy się ich życie poza zawodem. To zawsze ciekawe i inspirujące rozmowy – mówiła Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR, zajmująca się na co dzień także coachingiem biznesu oraz life coachingiem. – Takie spotkania są ważne, ponieważ samorządowi zależy na pielęgnowaniu więzi ponadpokoleniowych. Widzimy ogromną rolę jako Samorządu w budowaniu mostu pomiędzy  pokoleniami. Bardzo ważna jest też dla nas kwestia mentoringu –przekazywania doświadczeń, postaw etycznych – dodała Ewa Sowińska.

Fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl