Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych o raportowaniu niefinansowym

W dniach 7-8 czerwca odbywał się IX Kongres Relacji Inwestorskich Spółek Giełdowych, zorganizowany przez Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych. Jednym z wiodących tematów było raportowanie niefinansowe – i rola przypadająca w nim biegłym rewidentom.

9 czerwca 2017

Wśród zaproszonych ekspertów wystąpiła Monika Kaczorek, członkini KRBR. W rozmowie z Dariuszem Witkowskim, dyrektorem SEG ds. regulacji, omówiła praktyczne aspekty uwzględniania elementów CSR w sprawozdawczości – podkreśliła m.in., że zgodnie z decyzją legislatora na obecnym etapie ustawowym zadaniem biegłych rewidentów nie jest merytoryczna kontrola treści raportów niefinansowych, a jedynie sprawdzenie, czy zostały one przygotowane. Rola biegłych potencjalnie jest jednak większa: przedsiębiorstwa mogą zwracać się do nich o pomoc w sporządzaniu raportów niefinansowych lub poddanie ich badaniu. Dyskusje podczas Kongresu potwierdzają wielkie zainteresowanie biznesu tematyką CSR, w dużej mierze niezależne od obowiązków informacyjnych nakładanych przez regulatora – komentuje Monika Kaczorek. – Trwa poszukiwanie najlepszych praktyk i intensywna wymiana doświadczeń, choćby pomiędzy specjalistami od relacji inwestorskich i biegłymi rewidentami.

Uczestnicy Kongresu rozmawiali także o raportowaniu pośrednim, uwzględniającym dane z grupy kapitałowej czy poszczególnych elementów łańcucha dostaw. To oznacza, że wkrótce w ramach swoich polityk korporacyjnej odpowiedzialności klienci biegłych rewidentów będą wymagali także od nich, jako swych ważnych partnerów biznesowych, podejmowania własnych działań CSR – komentuje Monika Kaczorek.

Fotorelacja

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl