Audytor w walce z przestępczością finansową

Zwalczanie oszustw, korupcji i prania pieniędzy – temu poświęcony jest kolejny raport Accountancy Europe, którego tłumaczenie dostępne jest w e-Bibliotece.

6 lutego 2018

W grudniu 2017 r. Accountancy Europe wydało dokument zatytułowany „Walka z przestępczością finansową. Rola audytora w walce z oszustwami, korupcją i praniem pieniędzy”. Dotyczy on zadań audytorów na wszystkich etapach walki z nieprawidłowościami finansowymi: w tworzeniu narzędzi prewencyjnych, wykrywaniu zaistniałych już przestępstw oraz informowaniu o nich i zgłaszaniu właściwym instytucjom. Obowiązki tego rodzaju wynikają dla biegłych rewidentów nie tylko z przepisów prawa oraz Międzynarodowych Standardów Badania, ale również z podstawowych zasadach etyki i zawodowego sceptycyzmu. Jak podkreślają autorzy opracowania, audyt może pomóc w powstrzymaniu potencjalnych przestępców i wykryciu przestępstw finansowych nawet wtedy, gdy nie jest to jego główny cel.

Całość dokumentu dostępna jest w e-Bibliotece.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl