Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 04:05, 1.12.2022 r.

Zbliża się termin zapłaty opłaty za nadzór za drugi kwartał

Przypominamy, że z końcem lipca mija termin przekazania Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego opłaty za nadzór za drugi kwartał 2020 r.

28 lipca 2020

31 lipca mija termin zapłaty opłaty za nadzór za drugi kwartał 2020 r. Opłaty należy dokonać na rachunek bankowy, którego numer Agencja przekazała indywidualnie każdej z firm audytorskich. Stawka procentowa opłaty wynosi 2,73%. Według nowych zasad podstawę naliczenia stanowią przychody z tytułu usług atestacyjnych oraz usług pokrewnych wykonywanych zgodnie z krajowymi standardami wykonywania zawodu.

Przypominamy, że w związku ze zmianą systemu nadzoru, począwszy od 2020 r. wszystkie firmy audytorskie wnoszą opłatę wyłącznie na rzecz Polskiej Agencji Nadzoru Audytowego. Polska Izba Biegłych Rewidentów nie przyjmuje płatności z tytułu nadzoru.

Komunikat PANA w sprawie realizacji przez firmy audytorskie obowiązków dotyczących wnoszenia opłaty z tytułu nadzoru w 2020 r. dostępny jest tutaj.

O nowych zasadach wnoszenia opłaty za nadzór informowaliśmy już w grudniu 2019 r. (więcej informacji znajduje się tutaj).

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl