Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 03:45, 4.12.2022 r.

IAASB o pracach nad zmianą MSB 500

IAASB opublikowała informacje dotyczące prac związanych ze zmianą MSB 500 „Dowody badania”.

1 października 2020

Działająca w ramach Rady Międzynarodowych Standardów Rewizji Finansowej i Usług Atestacyjnych (IAASB) grupa robocza ds. dowodów badania opublikowała zaktualizowane informacje dotyczące swoich działań w zakresie gromadzenia informacji, dotychczas zidentyfikowanych problemów i dalszych kroków związanych ze zmianą MSB 500 „Dowody badania”.

Przyczyną zmian jest rozwój technologii - poprzez wykorzystanie sztucznej inteligencji, robotyzację, blockchain, przetwarzanie w chmurze, stosowanie wirtualnych walut. Opracowanie zawiera informacje na temat dotychczasowych prac oraz planowanych dalszych kierunków działań, w tym dotyczących opracowania materiałów wspierających stosowanie zmienionego standardu. Prace grupy to nie tylko zmiana MSB 500, ale także zmiana innych standardów w części dotyczącej dowodów badania. To także próba odpowiedzi na pytanie, jak na nowo zdefiniować kluczowe pojęcia jakimi są „wystarczające” i „odpowiednie” dowody badania.

Z harmonogramu prac wynika, że projekt zmienionego standardu MSB 500 (Z) (exposure draft) zostanie opublikowany w grudniu 2021 r., z czteromiesięcznym okresem na jego konsultacje. Publikacja ostatecznego brzmienia zmienionego standardu (final pronouncement) jest planowana na marzec 2023 r.

Materiał w języku angielskim można pobrać tutaj.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl