Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:29, 12.07.2024 r.

Wdrożenie nowych standardów zarządzania jakością

Wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za wdrożenie nowych standardów zarządzania jakością.

6 lipca 2022

Kontynuujemy działania informacyjne promujące wiedzę na temat nowych standardów (więcej na ten temat w aktualności pt. „Kampania informacyjna związana z nowymi standardami zarządzania jakością”).

Już dziś warto zastanowić się nad odpowiedzią na cztery podstawowe pytania związane z wdrożeniem standardów: Kto? Co? Kiedy? Jak?

Pytanie nr 1, kto będzie zobowiązany do wdrożenia nowych standardów?

Odpowiedź brzmi – każda firma audytorska.

Wyznaczenie osoby odpowiedzialnej za opracowanie i wdrożenie rozwiązań w ramach nowego systemu wewnętrznej kontroli jakości jest kluczowe i niezbędne w procesie wdrożenia. Na tę decyzję może mieć wpływ wiele czynników, m.in. wielkość firmy, model biznesowy, dotychczasowe rozwiązania organizacyjne wewnątrz firmy, a także rodzaj i liczba świadczonych usług.

Przypominamy także, że stale aktualizowane informacje nt. standardów znajdują się na stronie https://www.pibr.org.pl/pl/Nowe-standardy-zarzadzania-jakoscia
Nowości w sekcji „wersja angielska” to nagrania dwóch dyskusji panelowych dotyczących:

  • MSZJ 1: Przygotowanie do nowego podejścia opartego na ryzyku (nagranie dostępne tutaj);
  • MSZJ 1: Wyciągnięte wczesne lekcje i kolejne kroki (nagranie dostępne tutaj).

Panele dyskusyjne przeprowadził IFAC we współpracy z Forum Firm. Ich celem jest wsparcie wdrażania oraz pomoc małym i średnim firmom audytorskim w zrozumieniu, nawigowaniu i stosowaniu zmienionych standardów. W panelach omówiony jest zarys MSZJ 1, sposób w jaki firmy audytorskie planują jego wdrożenie, to również okazja do dzielenia się praktycznymi przykładami, wskazówkami i sugerowanymi dobrymi praktykami.

Zachęcamy do zapoznania się ze zgromadzonymi materiałami i do rozpoczęcia przygotowań do wdrożenia nowych standardów zarządzania jakością.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl