Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 14:53, 21.01.2021 r.

KRBR spotkała się z regionami, by podsumować rok pracy

30 czerwca Krajowa Rada Biegłych Rewidentów spotkała się z przedstawicielami Regionalnych Oddziałów, aby podsumować miniony rok pracy na rzecz samorządu oraz przedstawić sprawozdanie finansowe Izby.
13 lipca 2016

W trakcie spotkania z regionalnymi oddziałami omówione zostały prace poszczególnych komisji Krajowej Rady Biegłych Rewidentów i efekty podjętych działań. Przedstawiciele KRBR powiedzieli o priorytetach przyjętych w pierwszym roku działania, o tym co udało się już zrobić oraz jakie działania są w trakcie realizacji. Przedstawiciele KRBR powiedzieli m.in. o prowadzonej i planowanej działalności szkoleniowej oraz projektach związanych z obligatoryjnym doskonaleniem zawodowym. Dużo uwagi poświęcono także działaniom związanym z przygotowaniem środowiska na przejście na międzynarodowe standardy badania oraz komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej samorządu. Spotkanie było też okazją do przedstawienia stanu finansów Izby oraz działań samorządu w ramach prac nad projektem nowej ustawy regulującej zawód. Po każdym bloku tematycznym uczestnicy spotkania mogli przedstawiać swoje uwagi i rekomendacje.

To Państwo są na co dzień najbliżej środowiska biegłych rewidentów, taka perspektywa jest dla nas niezwykle cenna – mówił na spotkaniu Krzysztof Burnos, prezes KRBR. I dodał, że spotkanie to także konsekwencja prowadzonej przez nowe władze KIBR polityki komunikacyjnej. – W trakcie ubiegłorocznego Krajowego Zjazdu Biegłych Rewidentów zobowiązaliśmy się prowadzić rzetelną i transparentną politykę informacyjną dotyczącą naszych działań. Tak by członkowie naszego samorządu na bieżąco wiedzieli nad czym pracują ich przedstawiciele we władzach Izby – wyjaśnił powód spotkania Krzysztof Burnos.

W trakcie spotkania zaprezentowana została publikacja KIBR pt. „Dowiedz się, jak funkcjonuje Twój samorząd”.

Krzysztof Burnos, prezes KRBR, przedstawił działania samorządu w związku z pracami nad nowym projektem ustawy o biegłych rewidentach. Wiele miejsca zostało poświęcone także tematowi emerytowanych biegłych rewidentów. KIBR zależało na utworzeniu odrębnego rejestru biegłych rewidentów seniorów. W trakcie spotkania Prezes poinformował uczestników, że Ministerstwo Finansów przychyli się do wniosku KIBR.

Przedstawiciele Komisji ds. szkoleń nagrodzili w trakcie spotkania regionalne oddziały z największym udziałem przeszkolonych biegłych rewidentów.

O tym, jak ważne jest budowanie sojuszy i relacje z otoczeniem mówiła na spotkaniu Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa KRBR.

Ponad 100 osób z 27 regionalnych oddziałów wzięło udział w spotkaniu, którym celem było podsumowanie minionego roku pracy Krajowej Rady Biegłych Rewidentów.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl