Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 16:19, 24.02.2020 r.

Rola audytora w rozwoju biznesu będzie tematem panelu KIBR na Europejskim Kongresie MŚP

Czy decyzje firmy są rentowne? Jak przekonać bank lub inwestora i jak upewnić się, czy firma ma bezpieczną strategię podatkową ? O roli audytora we wsparciu rozwoju biznesu będą mówili uczestnicy panelu organizowanego przez KIBR w ramach VI Europejskiego Kongresu MŚP. Spotkanie odbędzie się 11 października.
29 września 2016

Biegły rewident to nie tylko audytor, ale także doradca z wszechstronną wiedzą o księgowości, rachunkowości, podatkach i regulacjach prawnych obowiązujących przedsiębiorstwa. – Znamy większość błędów popełnianych przez przedsiębiorców, potrafimy doskonale zidentyfikować ryzyka branżowe, znamy perspektywę organów kontrolnych, które sprawdzają prawidłowość funkcjonowania firmy – zaznacza Barbara Misterska-Dragan, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Dodaje jednak, że przedsiębiorcy często nie wiedzą jeszcze, jaką wartość dodaną dla firmy ma współpraca z biegłym rewidentem. Stąd decyzja samorządu o zorganizowaniu panelu „Rentowna innowacja – jak zwiększyć efektywność procesów w firmie", w trakcie którego eksperci Krajowej Izby Biegłych Rewidentów wyjaśnią, jak współpraca z biegłym rewidentem może pomóc w rozwoju przedsiębiorstwa. – Będziemy mówili m. in. o tym, jak audytor może pomóc firmie podejmować rentowne decyzje, wybrać model rozwoju przedsiębiorstwa, zwiększyć wiarygodność w oczach inwestora czy sprawdzić, czy strategia podatkowa firmy jest bezpieczna – mówi Barbara Misterska Dragan. W roli ekspertów w panelu wysapią m. in. Krzysztof Burnos, prezes KRBR, Barbara Misterska-Dragan oraz Małgorzata Janusz, sekretarz KRBR. Panel KIBR odbędzie się 11 października o godz. 11.30 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach w ramach VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Udział w spotkaniu jest bezpłatny po rejestracji na stronie  http://www.ekmsp.eu/

„Jaka przyszłość czeka rady nadzorcze” – debata ekspercka z udziałem KIBR

10 października 2016 r., w ramach Kongresu odbędzie się także debata ekspercka z udziałem Krzysztofa Burnosa pt. „Jaka przyszłość czeka rady nadzorcze”. Do dyskusji w roli ekspertów zaproszono także m.in. Jarosława Dominiaka, prezesa Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych, Ewę Jakubczyk-Cały, prezes zarządu PKF Polska, Mirosława Kachniewskiego, prezesa Stowarzyszenia Emitentów Giełdowych oraz Waldemara Majka, konsultanta Banku Światowego. Gościem specjalnym spotkania będzie Człowiek Corporate Governance 2015 – Andrzej S. Nartowski. Całość debaty poprowadzi propagator profesjonalnych rad nadzorczych – Piotr Rybicki. Debata odbędzie się 10 października o godzinie 14.00 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Udział możliwy jest także po rejestracji.

„Trzy dni inspiracji dla innowacji”

To hasło tegorocznego, VI Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Innowacje to – zdaniem organizatorów Kongresu – najważniejsze wyzwanie 2016 roku dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Europie. Wśród najważniejszych tematów obok innowacji będą: współpraca międzynarodowa, kapitał dla rozwoju, prawo, edukacja sukcesu oraz współpraca biznesu z samorządem i nauką. W zeszłym roku w gronie 6000 osób znaleźli się przedstawiciele 43 krajów. Tym samym Kongres stał się największym wydarzeniem dla sektora MŚP w Europie. Kongres będzie odbywał się w dniach 10-12 października.

Więcej informacji o wydarzeniu oraz program kongresu dostępne na stronie http://www.ekmsp.eu/

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl