KIBR był partnerem konferencji IIA Polska

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była partnerem merytorycznym Konferencji Finansowej Instytutu Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. W panelu dotyczącym społecznej odpowiedzialności biznesu wystąpiła Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR.

23 listopada 2016

12 października 2016 roku, w hotelu Marriott w Warszawie, Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska zorganizował już po raz szósty konferencję Finansową. Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była partnerem merytorycznym wydarzenia. Tematem spotkania był „Audyt wewnętrzny i jego relacje z interesariuszami". W czasie konferencji poruszane były tematy związane z rolą audytu wewnętrznego w organizacji i jego wpływu na jej funkcjonowanie. Uczestnicy dyskutowali o kwestiach związanych z relacjami audytu wewnętrznego z pozostałymi funkcjami w instytucjach, również w kontekście Kodeksu Etyki oraz cyberbezpieczeństwa. Przedstawione także zostały zmiany w ustawie o biegłych rewidentach w kontekście zmian dotyczących komitetów audytu oraz techniki negocjacyjne do wykorzystania w rozmowach z trudnymi klientami. O planowanych zmianach w ustawie o biegłych rewidentach mówiła Ewa Jakubczyk-Cały.

Jednym z tematów wydarzenia była społeczna odpowiedzialność biznesu i raportowanie niefinansowe. Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR, zwróciła uwagę, że temat jest ważny nie tylko dla biegłych rewidentów ale także dla audytorów wewnętrznych. – Dlatego tak ważne jest, żebyśmy wspólnie o tym rozmawiali – mówiła. Audytorom wewnętrznym dojdą nowe obowiązki, bo sprawdzą nie tylko czy firma raportuje dane niefinansowe, ale będą także partnerem dla biegłego rewidenta i firmy w raportowaniu niefinansowym. – Audytor wewnętrzny sprawdzi m.in., czy firma złożyła oświadczenie i wywiązała się z obowiązku raportowania danych niefinansowych – dodała.

Eksperci KIBR na Samorządowym Forum Kapitału i Finansów

W dniach 22-23 września 2016 roku, w Katowicach w budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego obyło się już po raz czternasty Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Jest to wydarzenie, w czasie którego szefowie samorządów wymieniają się doświadczeniami z przedstawicielami administracji państwowej i biznesu. Forum w tym roku objęło 60 paneli i debat, które złożyły się na 10 konferencji tematycznych. Jednym z najbardziej odwiedzanych bloków tematycznych był Audyt wewnętrzny w JST, za który już po raz drugi odpowiadał Instytut Audytorów Wewnętrznych IIA Polska. Poruszane były tematy kontroli NIK i RIO w samorządach jak również Audyt funduszy europejskich i Audyt podatków lokalnych. Drugi dzień forum to również interesujące rozmowy i poruszane tematy takie jak: Audyt planów strategicznych i rozwojowych, audyt bezpieczeństwa informacji oraz audyt informatyczny. W czasie wszystkich paneli trwała interesująca dyskusja i wymiana doświadczeń co było potwierdzeniem jak ważny i ciekawy jest temat audytu wewnętrznego.

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów była partnerem wydarzenia. Na Forum w imieniu samorządu wystąpili Ewa Jakubczyk-Cały i Tomasz Pietrzak.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl