PIBR rozmawia z Accountancy Europe

Jednym z tematów była renegocjacja wysokości składki członkowskiej.

1 grudnia 2017

Przedstawiciele samorządu biegłych rewidentów (Krzysztof Burnos, Monika Kaczorek, Barbara Misterska-Dragan, Ewa Sowińska, Hanna Sztuczyńska oraz Maria Rzepnikowska, reprezentantka PIBR w Accountancy Europe) ¬spotkali się w Warszawie z delegacją Accountancy Europe. Jednym z głównych tematów była renegocjacja składki członkowskiej, którą ustalono w innych warunkach rynkowych w 2002 r., kiedy polscy biegli rewidenci wstępowali do AE (wówczas FEE). Polska delegacja będzie też wnioskować o przyjrzenie się modelowi finansowania podczas najbliższego szczytu AE w grudniu.

Dyskutowano także o rozwoju usług związanych z tax compliance oraz o roli biegłych w zwalczaniu oszustw i prania brudnych pieniędzy. Przedstawiciele AE mówili również o budowaniu szerokich europejskich sojuszy między innymi poprzez angażowanie się w działania spoza obszaru wąsko pojętej sprawozdawczości finansowej. Dzięki takim relacjom z innymi podmiotami łatwiej znaleźć wsparcie w debatach już bezpośrednio związanych z regulacją audytu.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl