Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 20:19, 5.07.2022 r.

Stanowienie standardów w XXI wieku

PIBR udostępnia w e-Bibliotece kolejny raport Accountancy Europe.

19 lutego 2018

Obszerna publikacja „Stanowienie standardów w XXI wieku” jest częścią Serii Cogito, która ma służyć prezentowaniu nowych myśli i poglądów europejskiej profesji księgowej. Accountancy Europe poprzez ten cykl chce wspierać innowacje i wnieść swój wkład w rozwój biznesu i społeczeństwa.

Autorzy przyglądają się, jak zorganizowane jest obecnie stanowienie standardów dla sprawozdawczości finansowej i audytu oraz co można w tym procesie poprawić, aby jeszcze lepiej odpowiadał potrzebom dwudziestego pierwszego wieku. Rozwój technologiczny i globalizacja biznesu oraz profesji księgowej zmieniły bowiem oczekiwania interesariuszy wobec organów stanowiących standardy.

Publikacja zawiera co prawda propozycje zasad i kryteriów, które powinny przyjąć organy stanowiące standardy, a także sugestie usprawnień tam, gdzie obecnie kryteria nie są spełniane. Autorzy unikają jednak formułowania normatywnych, końcowych wniosków. Wychodzą bowiem z założenia, że zaprezentowane wątpliwości mogą być rozstrzygnięte tylko w drodze zbiorowej dyskusji. Ich zdaniem istnieje pilna potrzeba ponownego zainicjowania debaty o stanowieniu standardów, która przygotuje je na XXI wiek.

Cały tekst opracowania dostępny jest w e-Bibliotece.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl