Accountancy Europe podpowiada, jak MŚP mogą zmniejszyć ryzyko oszustwa

Accountancy Europe (dawniej Federacja Europejskich Księgowych – FEE) opracowała przewodnik dla małych i średnich przedsiębiorstw, w którym podpowiada, jak ograniczyć ryzyko oszustwa w tym sektorze. Jest dostępna polska wersja publikacji.

12 kwietnia 2017

Oszustwa są poważnym problemem i ryzykiem, przed jakim stoją spółki, rządy i organizacje. Co roku tracone są ogromne sumy. Skutki nieuczciwych praktyk odczuwają pracownicy, inni interesariusze, ostatecznie odbijają się też na wynikach firmy, bo oszustwo może mieć poważne konsekwencje dla działalności firmy, a na dłuższą metę prowadzić nawet do niewypłacalności i bankructwa firmy. Niestety koszty oszustw dla małych i średnich przedsiębiorstw często nie są łatwe do zmierzenia. W wielu wypadkach pozostaje ono niewykryte bądź wcale nie zostaje zgłaszane. Niemniej jednak, łączna liczba zgłaszanych negatywnych praktyk w większości krajów rośnie.

Dlatego Accountancy Europe opracowała publikację, która jest przewodnikiem pomagającym ograniczyć ryzyko oszustwa w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Opracowanie zawiera analizę skutków ryzyka, przedstawia praktyczne sugestie w zakresie identyfikacji, wykrywania i zapobiegania oszustwom, rekomenduje wdrożenie systemów kontroli wewnętrznej dostosowanych do konkretnych potrzeb. Przedstawiono także opisy przypadków, w celu zilustrowania zakresu i charakteru działalności oszukańczej.

Materiał z pewnością będzie pomocny w doskonaleniu procedur rewizyjnych dotyczących ryzyka oszustwa.

e-Biblioteka

Zachęcamy do zapoznania się z polską wersją publikacji Accountancy Europe, która dostępna jest w e-Bibliotece.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl