O „Core & More” w Kołobrzegu

Pod patronatem PIBR w Kołobrzegu odbyła się XIX Międzynarodowa Naukowa Konferencja Zarządzanie Finansami.

23 marca 2018

Charakterystyczne dla tego wydarzenia, organizowanego przez Katedrę Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Stowarzyszenie Absolwentów MBA, jest spotkanie praktyków i teoretyków, owocujące często fascynującymi dyskusjami.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyły się kwestie związane z raportowaniem pozafinansowym. Ewa Sowińska, reprezentująca PIBR na konferencji, zaprezentowała założenia metodologii modułowej sprawozdawczości „Core & More”, ułatwiającej różnorodnym kategoriom użytkowników raportu dotarcie do interesujących ich danych.

Ewa Sowińska, wiceprezes PIBR:

Jako biegła rewident mogła nazwać to, co obecni na sali przedsiębiorcy i dyrektorzy finansowi dobrze przeczuwają: że podział na dane finansowe i pozafinansowe staje się coraz bardziej sztuczny, tylko bowiem ich połączenie daje pełen obraz kondycji i perspektyw firmy. Odpowiedzią jest oczywiście raportowanie zintegrowane, wspólnie więc zastanawialiśmy się, czy rynek jest już na to gotowy. Wątkiem powtarzającym się w wielu wypowiedziach była zatem edukacja – audytorów, autorów raportów, doradców. To jest klucz do tego, by sprawozdawczość odpowiadała na dzisiejsze potrzeby.

prof. Dariusz Zarzecki, kierownik Katedry Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw USz:

Najcenniejsze w naszej konferencji jest twórcze spotkanie naukowców, dyrektorów finansowych, czołowych menedżerów, przedstawicieli instytucji regulacyjnych. To nadaje każdej debacie szerszy kontekst – niezależnie  od tego, czy dyskutujemy o polskiej żegludze handlowej pod tanimi banderami, długofalowym bilansie unijnego wsparcia inwestycji infrastrukturalnych czy rzeczywistej skali zjawiska lichwy w Polsce.

Fotorelacja

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl