Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 15:53, 24.05.2024 r.

Spółki muszą płacić więcej za badanie sprawozdań

Dziennik Parkiet przybliża temat wzrostu cen za usługi audytorskie.

Parkiet

31 października 2019

Joanna Żukowska-Kalita, przewodnicząca komisji ds. etyki i członek Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, udzieliła dziennikowi Parkiet komentarza dotyczącego kosztów prowadzenia audytu. Potwierdziła w nim, że złożoność usług audytorskich i zwiększone wymogi przełożą się na wzrost cen, stawiając przed firmami audytorskimi wyzwanie pogodzenia interesów klientów i własnych. Brak porozumienia w kwestii kosztów usług audytowych, jaki miał miejsce pomiędzy Deloitte Audyt i Ambra, to jeden z przypadków pokazujących, jak ważną rolę pełni komunikacja między stronami i wysiłek włożony w wypracowanie warunków współpracy.

W artykule wypowiedział się również Jan Letkiewicz, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów. Zmiany w przepisach postrzega on jako szanse rozwoju firm audytorskich średniej wielkości, które przejmą rynek JZP i badania niektórych spółek, z których obsługi zrezygnują podmioty z tzw. wielkiej czwórki.

Całość artykułu dostępna jest na stronie https://www.parkiet.com/Firmy/310309992-Spolki-musza-placic-wiecej-za-badanie-sprawozdan.html

oraz w płatnej części serwisu Rzeczpospolita

 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl