Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:05, 14.06.2024 r.

„Parkiet”: Rok pełen wyzwań dla audytorów

Prezes KRBR Barbara Misterska-Dragan komentuje dla „Gazeta Giełdy Parkiet” wyzwania spowodowane przez pandemię oraz kondycję branży

Parkiet

7 lipca 2020

„Recesja gospodarcza, kłopoty audytowanych przedsiębiorstw, konieczność przestawienia się na pracę zdalną - to tylko przykłady wyzwań, które przed biegłymi rewidentami postawiła trwająca pandemia”, wylicza dziennik w artykule „Rok pełen wyzwań dla audytorów” opublikowanym 7.07.0202.

Jak zauważa cytowana w tekście Barbara Misterska-Dragan, prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, „Na pełną ocenę kondycji finansowej firm audytorskich jest zbyt wcześnie. Więcej będzie można o niej odpowiedzialnie powiedzieć dopiero po III kwartale”, co wynika między innymi z przesunięcia terminu na sporządzenie sprawozdań finansowych. Prezes KRBR podkreśliła, że „Audytorzy to także przedsiębiorcy stanowiący część gospodarki. Jeśli więc spowolnienie będzie tak dotkliwe, jak wska¬zują prognozy, odczujemy to, bo nasza płynność jest skorelowana z płynnością naszych klientów.

Zdaniem prezes KRBR biegli rewidenci znakomitą większość swojej pracy mogą wykonywać zdalnie, dlatego przejście na ten tryb pracy okazało się stosunkowo niewielkim ograniczeniem. W jej opinii przejście na pracę zdalną zostało zaakceptowane również przez klientów firm audytorskich.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl