Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 18:26, 2.03.2024 r.

Spotkanie edukacyjne dla młodzieży na Uniwersytecie Zielonogórskim

Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów Barbara Misterska-Dragan poprowadziła spotkanie dla uczniów szkół średnich i studentów na Uniwersytecie Zielonogórskim, podczas którego zapoznała młodzież ze specyfiką i perspektywami wykonywania zawodu biegłego rewidenta, zachęcając jednocześnie do wyboru tej ścieżki zawodowej.

31 maja 2022

Było to pierwsze ze spotkań, organizowanych przez Polską Izbę Biegłych Rewidentów w ramach ogólnopolskiej jubileuszowej kampanii edukacyjnej skierowanej do młodzieży. Jej celem jest realizacja jednego z głównych założeń obchodów Roku Biegłego Rewidenta, czyli zapoznawanie młodych osób z profesją biegłego rewidenta.

Spotkanie, które odbyło się 26 maja na Uniwersytecie Zielonogórskim, zorganizowane zostało przez Regionalny Oddział PIBR w Zielonej Górze oraz Wydział Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prezes tamtejszego oddziału PIBR Jacek Wegner oraz Dziekan dr hab. inż. Piotr Kułyk, prof. UZ także uczestniczyli w spotkaniu. Zainteresowanie tematyką potwierdza wysoka frekwencja, w sumie około 200 osób – studentów oraz uczniów szkół średnich.

Prezes KRBR przedstawiała ścieżkę edukacyjną prowadzącą do tytułu biegłego rewidenta: wyjaśniała, czym rewidenci się zajmują, podkreślając, że jest to dużo więcej niż tylko badanie sprawozdań finansowych; opowiadała, jak wygląda ścieżka kariery w zawodzie i jakie możliwości oferuje nasz zawód biegłym rewidentom; pokazała także, jakich kwalifikacji poszukuje rynek, a jakie będą potrzebne w przyszłości.

Kolejne spotkania edukacyjne dla młodzieży odbywać się będą w całej Polsce, a prowadzić je będą m.in. prezesi Regionalnych Oddziałów PIBR.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl