Biegły rewident to klucz do sukcesu. Jak dobrze wybrać?

Ustawa o rachunkowości nie wskazuje terminu, w jakim należy wytypować biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego, jednak podpisanie umowy na takie badanie powinno odbyć się w terminie, który umożliwi mu udział w inwentaryzacji i przeprowadzenie niezbędnych czynności związanych z audytem.   Dokonując wyboru biegłego rewidenta należy zwrócić też uwagę na jego niezależność i bezstronność

Rzeczpospolita Ekspert Księgowego

12 sierpnia 2015

Ustawa o rachunkowości nie wskazuje terminu, w jakim należy wytypować biegłego rewidenta do badania sprawozdania finansowego, jednak podpisanie umowy na takie badanie powinno odbyć się w terminie, który umożliwi mu udział w inwentaryzacji i przeprowadzenie niezbędnych czynności związanych z audytem.

 

Dokonując wyboru biegłego rewidenta należy zwrócić też uwagę na jego niezależność i bezstronność. Innym ważnym kryterium jest doświadczenie, kwalifikacje a także umiejętności zespołu audytorskiego i znajomość branży, w której działa klient.

 

Możliwość skorzystania z konsultacji ekspertów z zakresu prawa, podatków, finansów czy systemów informatycznych jest wartością dodaną dla skutecznego i efektywnego przeprowadzenia badania.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl