Propozycje reformy audytu są zgodne z unijnym duchem

W artykule wiceminister Dorota Podedworna-Tarnowska polemizuje z opublikowanym 3 września komentarzem Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR, dot. projektu zmian do ustawy.   W publikacji przewodnicząca Komisji Nadzoru Audytowego odnosi się do słów Prezesa i odpiera argumenty KIBR. Zdaniem wiceminister przepisy dotyczące niezależności biegłych rewidentów powinny być stosowane w odniesieniu do wszystkich badań ustawowych, bez względu na wielkość i rodzaj badanej jednostki czy firmy audytorskiej. Zapewnia też, że nowe rozwiązania nie zamykają drogi do rozwoju kompetencji i wiedzy biegłym rewidentom ani firmom audytorskim, bo te będą mogły świadczyć usługi dodatkowe na rzecz niebadanych podmiotów.   - Wciąż jesteśmy w trakcie zbierania i analizowania uwag do założeń przedstawionych przez MF (...). Niewykluczone jest, że w trakcie dalszych prac nad założeniami i nowymi przepisami wypracowane zostaną nowe rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom różnych zainteresowanych stron - dodała na zakończenie D

Dziennik Gazeta Prawna

10 września 2015

W artykule wiceminister Dorota Podedworna-Tarnowska polemizuje z opublikowanym 3 września komentarzem Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR, dot. projektu zmian do ustawy.

 

W publikacji przewodnicząca Komisji Nadzoru Audytowego odnosi się do słów Prezesa i odpiera argumenty KIBR. Zdaniem wiceminister przepisy dotyczące niezależności biegłych rewidentów powinny być stosowane w odniesieniu do wszystkich badań ustawowych, bez względu na wielkość i rodzaj badanej jednostki czy firmy audytorskiej. Zapewnia też, że nowe rozwiązania nie zamykają drogi do rozwoju kompetencji i wiedzy biegłym rewidentom ani firmom audytorskim, bo te będą mogły świadczyć usługi dodatkowe na rzecz niebadanych podmiotów.

 

- Wciąż jesteśmy w trakcie zbierania i analizowania uwag do założeń przedstawionych przez MF (...). Niewykluczone jest, że w trakcie dalszych prac nad założeniami i nowymi przepisami wypracowane zostaną nowe rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom różnych zainteresowanych stron - dodała na zakończenie D. Podedworna-Tarnowska.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl