Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:51, 9.12.2023 r.

Propozycje reformy audytu są zgodne z unijnym duchem

W artykule wiceminister Dorota Podedworna-Tarnowska polemizuje z opublikowanym 3 września komentarzem Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR, dot. projektu zmian do ustawy.   W publikacji przewodnicząca Komisji Nadzoru Audytowego odnosi się do słów Prezesa i odpiera argumenty KIBR. Zdaniem wiceminister przepisy dotyczące niezależności biegłych rewidentów powinny być stosowane w odniesieniu do wszystkich badań ustawowych, bez względu na wielkość i rodzaj badanej jednostki czy firmy audytorskiej. Zapewnia też, że nowe rozwiązania nie zamykają drogi do rozwoju kompetencji i wiedzy biegłym rewidentom ani firmom audytorskim, bo te będą mogły świadczyć usługi dodatkowe na rzecz niebadanych podmiotów.   - Wciąż jesteśmy w trakcie zbierania i analizowania uwag do założeń przedstawionych przez MF (...). Niewykluczone jest, że w trakcie dalszych prac nad założeniami i nowymi przepisami wypracowane zostaną nowe rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom różnych zainteresowanych stron - dodała na zakończenie D

Dziennik Gazeta Prawna

10 września 2015

W artykule wiceminister Dorota Podedworna-Tarnowska polemizuje z opublikowanym 3 września komentarzem Krzysztofa Burnosa, prezesa KRBR, dot. projektu zmian do ustawy.

 

W publikacji przewodnicząca Komisji Nadzoru Audytowego odnosi się do słów Prezesa i odpiera argumenty KIBR. Zdaniem wiceminister przepisy dotyczące niezależności biegłych rewidentów powinny być stosowane w odniesieniu do wszystkich badań ustawowych, bez względu na wielkość i rodzaj badanej jednostki czy firmy audytorskiej. Zapewnia też, że nowe rozwiązania nie zamykają drogi do rozwoju kompetencji i wiedzy biegłym rewidentom ani firmom audytorskim, bo te będą mogły świadczyć usługi dodatkowe na rzecz niebadanych podmiotów.

 

- Wciąż jesteśmy w trakcie zbierania i analizowania uwag do założeń przedstawionych przez MF (...). Niewykluczone jest, że w trakcie dalszych prac nad założeniami i nowymi przepisami wypracowane zostaną nowe rozwiązania, wychodzące naprzeciw oczekiwaniom różnych zainteresowanych stron - dodała na zakończenie D. Podedworna-Tarnowska.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl