Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:35, 24.07.2024 r.

Zacząć naprawę świata od siebie

Rzeczpospolita opublikowała relację z debaty „Smart CSR: Od społecznie odpowiedzialnych działań do współodpowiedzialności biznesu w zrównoważonym rozwoju”, która towarzyszyła wręczeniu wyróżnień dla Liderów odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju. W kapitule konkursu zasiadała między innymi Ewa Sowińska, wiceprezes PIBR.

Rzeczpospolita

11 grudnia 2017

Powracającym w dyskusji wątkiem była strategiczna istotność zagadnień CSR – nie zawsze jednak dostrzegana przez zarządy i rady nadzorcze. Społeczna odpowiedzialność biznesu w wielu firmach traktowana jest wciąż jako wyłączna domena marketingu i komunikacji. W zmianie tego podejścia powinny pomóc obowiązujące od tego roku unijne regulacje dotyczące poszerzonego raportowania danych niefinansowych. W tym kontekście Rzeczpospolita zauważyła duże zaangażowanie środowiska biegłych rewidentów.

Uważamy, że nasza rola w tej kwestii jest kluczowa, gdyż to my spotykamy się z tymi, którzy mają wpływ na strategie firm – podkreślała Ewa Sowińska. Zastępca prezesa PIBR ubolewała więc, że na spotkaniach dotyczących nowych regulacji pojawia się bardzo niewiele osób z zarządów, rad nadzorczych czy działów finansów firm. Jej zdaniem to sygnał, że nie doceniają one jeszcze znaczenia danych niefinansowych. Przyzwyczailiśmy się, że biznes rozlicza się kwartalnie, podczas gdy tak naprawdę trzeba oceniać firmy w dłuższej perspektywie, a do tego trzeba już zbadać ich dane niefinansowe - przypominała Ewa Sowińska, nie kryjąc, że czeka na raporty dużych spółek za 2017 r. przygotowywane zgodnie z nowymi regulacjami.

Całość artykułu – w poniedziałkowej Rzeczpospolitej.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl