Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 06:01, 1.02.2023 r.

Za odpowiedzialnością musi iść zaangażowanie

W Gdańsku już po raz szósty odbyło się Forum Inicjowania Rozwoju. PIBR był partnerem wydarzenia.

6 grudnia 2017

FIR to interdyscyplinarne spotkanie przedstawicieli biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych, promujące ideę zaangażowania społecznego i współpracy między podmiotami reprezentującymi różne sektory.

Forum rozpoczęło się od dyskusji Ewy Sowińskiej, wiceprezes PIBR, i prof. Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego, socjologa z Uniwersytetu Gdańskiego, na temat rzeczywistej i sprawczej społecznej odpowiedzialności, która zawsze wiąże się z autentycznym zaangażowaniem. Dwoje ekspertów zastanawiało się także, jak budować zrozumienie pomiędzy różnymi światami – choćby NGOsów i samorządów. Zwrócili również uwagę na to, jak narastająca tendencja do obudowywania wszelkich dziedzin procedurami de facto zmniejsza gotowość do podejmowania odpowiedzialności – co z kolei hamuje innowacyjność.

W kolejnych wystąpieniach i dyskusjach prezentowano najciekawsze rozwiązania w poszczególnych obszarach społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR): finansowane społecznościowo działania proekologiczne, efektywne programy stażowe, etyczne łańcuchy dostaw. Prelegenci zwrócili jednak uwagę, że CSR wciąż za często traktowane jest jako rodzaj marketingu posługujący się działaniami charytatywnymi, a nie element ogólnej strategii firmy. Eksperci podkreślali przy tym pozytywną rolę, którą zaczynają odgrywać biegli rewidenci jako mentorzy biznesu: uwiarygodniają twierdzenie, że społeczna odpowiedzialność ma przełożenie na „twarde liczby”.

 

Więcej o konferencji można dowiedzieć się na stronie organizatora, Fundacji Inicjowania Rozwoju „UP Foundation”.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl