Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 03:35, 4.12.2022 r.

Korzystanie z automatycznych narzędzi i technik przy przeprowadzaniu procedur badania

IAASB przygotowała zestawienie najczęściej zadawanych pytań związanych z korzystaniem z automatycznych narzędzi i technik przy przeprowadzaniu procedur badania

29 stycznia 2021

Przygotowana przez IAASB publikacja podkreśla wpływ technologii w przypadku stosowania pewnych aspektów Międzynarodowych Standardów Badania (MSB) i koncentruje się na tym, jak biegły rewident może wykorzystywać możliwości automatycznych narzędzi i technik (ANT). Jak zaznaczają autorzy, dokument w szczególności ma zastosowanie do następujących zagadnień:

  1. Czy procedura wiążąca się z wykorzystaniem ANT może służyć zarówno jako procedura oszacowania ryzyka oraz jako dalsza procedura badania.
  2. Szczegółowe kwestie związane z korzystaniem z ANT w ramach przeprowadzania analitycznych procedur wiarygodności zgodnie z MSB 520, Procedury analityczne.

Pełna treść dokumentu zbierającego najczęściej zadawane pytania dotyczące technologii znajduje się tutaj oraz w e-Bibliotece.

Wcześniejsze opracowanie IAASB, poświęcone tematyce dokumentacji badania w przypadku korzystania z automatycznych narzędzi i technik, opublikowaliśmy w październiku minionego roku. Można je znaleźć tutaj oraz w e-Bibliotece.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl