Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:34, 3.10.2023 r.

Zarządzanie jakością w małych firmach audytorskich

IFAC opublikował pierwszą część z nowej serii poświęconej wdrożeniu nowych standardów zarządzania jakością w małej firmie audytorskiej.

8 listopada 2022

Nadszedł czas, aby przygotować się na wdrożenie nowych standardów zarządzania jakością, które wymagają zmiany sposobu myślenia oraz przesunięcia uwagi z kontroli jakości na zarządzanie jakością.

W tym celu Międzynarodowa Federacja Księgowych (IFAC) zapowiedziała opublikowanie serii opracowań poświęconych praktycznemu wsparciu we wdrożeniu nowych standardów w małych firmach audytorskich. Pod koniec października ukazała się pierwsza część z trzyczęściowej serii, pt. „Installment One: It is time to get ready for the new quality management standards” („Część pierwsza: Czas przygotować się na nowe standardy zarządzania jakością”). Publikacja dotyczy wprowadzenia do opracowania planu realizacji wdrożenia, celów jakościowych, procesu oceny ryzyka oraz przypisania ról i odpowiedzialności. Druga publikacja będzie koncentrować się na opracowaniu szczegółowego planu wdrożenia, a trzecia będzie dotyczyć monitorowania i działań naprawczych. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej IFAC.

Pierwsze opracowanie w języku angielskim można pobrać (tutaj) lub na naszej dedykowanej stronie internetowej, na której gromadzone są wszystkie zasoby informacyjne związane z nowymi standardami (przejdź do „Nowe standardy zarządzania jakością”).

PIBR już zleciła przetłumaczenie opracowania na język polski.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl