Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 07:16, 20.01.2021 r.

KIBR w jury konkursów na najlepsze raporty społeczne i prace naukowe o etyce biznesu

4 października odbyła się Gala 10-lecia konkursu Raporty Społeczne organizowanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. 13 października wręczono z kolei nagrody w konkursie Verba Veritas na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. W jury obu konkursów zasiadła Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR.
26 października 2016

Do 10. edycji konkursu Raporty Społeczne zgłoszone zostały 32 raporty w tym 8 debiutów, 7 raportów zintegrowanych oraz 5 raportów instytucji pozabiznesowych. Spośród nadesłanych raportów Jury Główne i Jury Dziennikarskie, internauci oraz Minister Rozwoju i Giełda Papierów Wartościowych przyznali nagrody w sześciu kategoriach oraz wyróżnienia. W tym roku po raz pierwszy do zasiadania w jury konkursu zaproszona została Krajowa Izba Biegłych Rewidentów. – Zaproszenie do udziału w jury konkursu to wielkie wyróżnienie dla samorządu ale także konsekwencja prowadzonych przez KIBR działań na rzecz promocji idei zrównoważonego rozwoju – wyjaśnia Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR i członek jury konkursu Raporty Społeczne, którą w ocenie raportów wspierała Anna Stasiak, członek Regionalnej Rady Biegłych Rewidentów w Łodzi, menedżerka CSR.

W konkursie organizowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu od 2007 roku przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Inicjatywa ma na celu upowszechnianie idei CSR i zrównoważonego rozwoju. Głównym celem konkursu jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania pozafinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. – Ile dwutlenku węgla emituje firma w ciągu roku? Ile godzin szkoleniowych zapewnia pracownikowi? Co robi, żeby być dobrym sąsiadem? To tylko niektóre informacje i dane, które można znaleźć w raportach społecznych. Od 10 lat nagradzamy w konkursie te najlepiej sporządzone: kompletne, wiarygodne i komunikatywne – powiedziała, otwierając spotkanie, Mirella Panek–Owsiańska, prezeska Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Lista laureatów

  • NAGRODA GŁÓWNA - za Raport Zintegrowany 2015 dla Grupy Kapitałowej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

  • NAJLEPSZY DEBIUT za Raport zrównoważonego rozwoju Grupy Górażdże dla firmy Górażdże Cement SA

  • WYRÓŻNIENIE za Raport zrównoważonego rozwoju „Na co stawiasz?”, dla firmy Kompania Piwowarska S.A.

  • WYRÓŻNIENIE za Raport Zintegrowany za rok 2015 dla firmy KGHM Polska Miedź S.A.

  • NAGRODA INTERNAUTÓW za Raport społecznej odpowiedzialności biznesu 2015 Pomagamy klientom w rozwoju dla firmy Bank Zachodni WBK

  • NAGRODA MINISTRA ROZWOJU za Raport Zintegrowany 2015 dla Grupy Kapitałowej Lubelski Węgiel Bogdanka S.A.

  • NAGRODA GIEŁDY PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH za Raport Zintegrowany Grupy Orlen za rok 2015 „Grupa Orlen dziś i jutro” dla firmy Polski Koncern Naftowy ORLEN S.A.

  • NAGRODA DZIENNIKARZY za Raport społecznej odpowiedzialności biznesu 2015 Pomagamy klientom w rozwoju dla firmy Bank Zachodni WBK

Wszystkie zgłoszone do konkursu raporty społeczne są dostępne w bibliotece raportów na stronie http://raportyspoleczne.pl/biblioteka-raportow/.

„Nienieodpowiedzialni”

Krajowa Izba Biegłych Rewidentów została zaproszono także do jury konkursu Verba Veritas na najlepszą pracę z zakresu etyki biznesu. W pracach jury uczestniczyła Ewa Sowińska. W ocenie prac wspierała ją Małgorzata Janusz, sekretarz KRBR.  Konkurs miał na celu podnoszenie wśród młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności i ładu korporacyjnego, co może stanowić ich wkład w budowę kapitału społecznego. – Mamy nadzieję, iż ten sposób promowania postaw etycznych wśród studentów i absolwentów wyższych uczelni będzie miał rezultat w ich przyszłej, bardziej efektywnej, praktyce biznesowej – wyjaśniają organizatorzy konkursu: Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych oraz Akademia Leona Koźmińskiego. Wyniki konkursu ogłoszono 13 października w trakcie konferencji „Nienieodpowiedzialni” odbywającej się pod hasłem ,,Człowiek czy biznes vs człowiek i biznes. Jak branża finansowa może zarabiać pamiętając o człowieku?’'.

O innych inicjatywach KIBR związanych z promocją społecznej odpowiedzialności biznesu i raportowania niefinansowego przeczytają Państwo w broszurze: "Krajowa Izba Biegłych Rewidentów odpowiedzialny partner dla biznesu"

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl