Zmieniamy się dla Was. Poznaj nową stronę KIBR

Szybsza i prostsza komunikacja z KIBR, informacje ułożone według 4 głównych grup odbiorców, nowoczesny, dostosowany do urządzeń mobilnych wygląd, – już dziś poznaj Elektroniczną Platformę Komunikacyjną (EPK) – nową stronę internetową Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.

23 stycznia 2017

Nowa strona została podzielona na 4 główne działy:

 • DLA BIZNESU – gdzie pokazujemy dlaczego warto korzystać z usług biegłych rewidentów, a potencjalnym klientom ułatwiamy znalezienie biegłego lub firmy audytorskiej.
 • BIEGLI REWIDENCI – gdzie biegli mogą sprawdzić informacje dot. obligatoryjnego szkolenia zawodowego, wysokość składek czy pobrać formularze.
 • FIRMY AUDYTORSKIE – gdzie właściciele firm znajdą odpowiedzi na swoje wątpliwości dot. opłat czy ubezpieczenia OC, a także pobiorą wzory formularzy.
 • KANDYDACI – gdzie podajemy krok po kroku jak zostać biegłym rewidentem – jakie egzaminy trzeba zdać, jakie są wymagania w postępowaniu kwalifikacyjnym i szczegóły dot. praktyk i aplikacji.

Więcej możliwości po zalogowaniu

Jednym z głównych założeń EPK była rozbudowa elektronicznej komunikacji z KIBR. Już dziś nowa strona umożliwia składanie przez Internet:

 • biegłym rewidentom:
  • wniosków o zmianie danych biegłego rewidenta (R6),
  • oświadczeń o samokształceniu (WNSAMO),
  • a także wysłaniu pytania w ramach „Konsultacji KIBR”,
 • firmom audytorskim:
  • sprawozdań rocznych (P11),
  • zgłoszeń o zmianie adresu firmy audytorskiej (WNAD),
 • kandydatom:
  • zapoznanie się z wynikami egzaminów.

Docelowo planujemy wprowadzić możliwość składania przez Internet większości wniosków. Kolejne e-formularze będą stopniowo oddawane do użytku.

Konsultacje KIBR – teraz wyślesz pytanie jeszcze szybciej

KIBR od 2015 r. umożliwia skorzystanie z bezpłatnych konsultacji z zakresu stosowania krajowych i międzynarodowych standardów rewizji finansowej oraz standardów etycznych. Wraz z wprowadzeniem EPK, pytania w ramach Konsultacji KIBR można wysyłać bezpośrednio z panelu biegłego rewidenta.

Najczęściej zadawane pytania

Masz pytania dot. składek członkowskich? Nie wiesz ile wynosi opłata z tytułu nadzoru? Zastanawiasz się jakie wymagania musi spełniać kandydat na biegłego rewidenta? Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdują się w nowym dziale „Pytania i odpowiedzi”. Dział będzie na aktualizowany o bieżące kwestie związane z biegłymi rewidentami.

e-Księgarnia i e-Biblioteka – lepszy dostęp do sprawdzonych materiałów

KIBR niezmiennie dużą wagę przykłada do ciągłego rozwoju biegłych rewidentów. W e-Księgarni znajdują się publikacje niezbędne w doskonaleniu zawodowym biegłych rewidentów. Nasze podręczniki to także oferta dla kandydatów na biegłych rewidentów. Z kolei e-Biblioteka to zbiór krajowych i międzynarodowych publikacji, autorstwa takich instytucji jak: Accountancy Europe (dawniej FEE), IFAC, KNF czy NIK.

Jedna wyszukiwarka biegłych i firm

Rejestr biegłych rewidentów i lista firm audytorskich są teraz obsługiwane przez jedną wyszukiwarkę. Przez co osoby zainteresowane usługami audytorskimi szybciej mogą znaleźć niezbędne informacje. Dodatkowo wyszukiwarka wprowadza nową funkcjonalność - wyszukiwanie firm po mieście lub kodzie pocztowym.

Dalsze wzmacnianie wizerunku biegłych rewidentów

Elektroniczna Platforma Komunikacyjna to kolejny element strategii budowania wizerunku biegłych rewidentów. Na nowej stronie duży nacisk położyliśmy na promowanie usług biegłych rewidentów – pokazujemy, że biegły to nie tylko audytor, ale także doradca w rozwoju biznesu. Na stronie publikowane będą wszystkie materiały promujące profesje, które opracowujemy. Już teraz odwiedzający stronę znajdą tam trzy ulotki promujące usługi biegłych rewidentów oraz film o naszym zawodzie.

Strona dostępna wszędzie

Tworząc nową stronę samorządu zależało nam, żeby dostęp do niej był możliwy wszędzie. Dlatego strona jest w pełni responsywna, co oznacza, że automatycznie dostosowuje się rozmiaru urządzenia z którego korzystamy (komputer, tablet, smartfon).

Masz uwagi do nowej strony? Daj nam znać!

Oddajemy dzisiaj w Wasze ręce nową stronę internetową Krajowej Izby Biegłych Rewidentów. Włożyliśmy w nią dużo pracy, ponieważ zależy nam, żeby jak najlepiej spełniała Wasze oczekiwania.

Stąd nasza prośba do Was – podzielcie się z nami waszymi uwagami. Napiszcie co Wam się podoba, ale też co byście ulepszyli albo zmienili. Strona jest dla Was, dlatego Wasze uwagi są dla nas bardzo ważne.

Adres do zgłaszania uwag: strona@kibr.org.pl

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl