Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 02:05, 6.03.2021 r.

Zuzanna Skalska pokazała biegłym, że nie należy bać się zmian

We wtorek, 7 marca 2017 roku, odbyło się spotkanie motywacyjne z Zuzanną Skalską. Tematem wykładu była „świadomość zmian” – także z perspektywy zawodu biegłego rewidenta.

10 marca 2017

Zuzanna Skalska, analityczka trendów ds. designu, innowacji i biznesu, mówiła między innymi o tym, jak przekuć biznesowe przemiany w firmowy sukces, czy też jak przeanalizować przedsiębiorstwo i zmiany w jego otoczeniu, by zyskać przewagę konkurencyjną. Podała wiele przykładów firm, które skorzystały biznesowo na dostosowaniu się do zmian i potrzeb rynku.

 – Usłyszeliśmy wiele trafnych spostrzeżeń. Dzięki spotkaniu wiemy, jak ważne są zmiany w mentalności. Skoro my, jako środowisko biegłych rewidentów, wykonujący zawód zaufania publicznego, mamy się odnajdywać w nowej przyszłości, musimy też zrozumieć jak odnajdują się w niej nasi klienci. To wymaga od nas szczególnego przygotowania się do zmian właśnie na poziomie mentalnym – mówiła po spotkaniu Ewa Sowińska, zastępca prezesa KRBR.

Blisko 90 słuchaczy spotkania potwierdziło, że wykład był wartościowy i ważny z punktu widzenia wykonywania zawodu biegłego rewidenta. – To było niezwykle inspirujące i dające do myślenia spotkanie. Prowadząca zwróciła uwagę na rzeczy, które teoretycznie dostrzegamy, ale podświadomie możemy trochę ignorować – zauważyła Ewelina Kaczorowska-Wiosna, odpowiedzialna za rozwój CSR w Krajowej Izbie Biegłych Rewidentów.

- Jesteśmy otwarci na zmiany, na nowe trendy, nowy sposób prowadzenia biznesu. Mamy świadomość, że zmiany zachodzą coraz częściej i szybciej. Dlatego właśnie potrzebujemy dobrze się do tego przygotować – wtórowała z kolei Ewa Sowińska.

Zdaniem uczestników wykład był szczególnie pomocny właśnie dla biegłych rewidentów, których w najbliższym czasie czeka okres wielu zmian – nowa ustawa o biegłych rewidentach, nowe standardy wykonywania zawodu, nowe wymogi zmieniającego się rynku. – Jako samorząd audytorów musimy reagować na zmiany i patrzeć pozytywnie na edukację, kształcenie się i podnoszenie poziomu naszej wiedzy – a to też są zmiany – podkreślił Paweł Tyszer, dyrektor Centrum Edukacji KIBR. Z kolei Ewa Sowińska dodała, że profesja musi iść z duchem czasu. Dlatego jej zdaniem samorząd powinien wykorzystywać w edukacji jak najwięcej najnowszych technologii. – Stąd plany Centrum Edukacji KIBR, by w niedalekiej przyszłości wdrożyć między innymi formy e-learningu, czy też digitalizacji materiałów – zapowiedziała przewodnicząca ds. szkoleń.

Spotkanie zorganizowała Krajowa Izba Biegłych Rewidentów we współpracy z Instytutem Audytorów Wewnętrznych (IIA Polska) oraz Bankiem Zachodnim WBK. Partnerem wydarzenia było Forum Odpowiedzialnego Biznes.

Zapraszamy na spotkanie poświęcone „Firmie-idei”

Po spotkaniu wielu gości wyraziło swoje zadowolenie, podkreślając chęć udziału w kolejnych tego typu wydarzeniach. Najbliższa okazja nadarzy się 22 marca. Wówczas w Gdańsku zostanie zorganizowane seminarium „Firma Idea. Realne wyzwania, niematerialne wartości”. Jednym z prelegentów będzie właśnie Zuzanna Skalska. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie kibr.org.pl

Fotorelacja

Zachęcamy do przejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl