Sprawozdanie CSR wpływa na zaufanie

Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, o tym jak raporty o społecznej odpowiedzialności biznesu zwiększają wiarygodność firmy wobec kontrahentów. Sejm pracuje nad nałożeniem na spółki giełdowe, banki, ubezpieczycieli i duże firmy obowiązku uwzględniania w raportach z działalności danych niefinansowych. Mają one dotyczyć m.in. działalności firmy w sferze społecznej, pracowniczej, jej wpływu na środowisko naturalne czy, poszanowania praw człowieka. – Każdy nowy obowiązek sprawozdawczy może budzić wątpliwości przedsiębiorców, ale w tym przypadku raport o społecznej odpowiedzialności firmy może jej przynieść sporo korzyści. Zresztą wiele firm już dziś sporządza takie raporty dobrowolnie – wyjaśnia Ewa Sowińska. O tym, czy daną firmę wybierze jej kontrahent do dłuższej współpracy, decyduje nie tylko chęć szybkiego zysku, ale też to, czy ma ona długofalowe plany rozwoju. – Jeśli w tych oraz innych aspektach zobowiązane do raportowania o CSR firmy przedstawią swoją politykę odpowiedzialnego biznesu, może to być przykładem także dla mniejszych firm

Rzeczpospolita

2 grudnia 2016

Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, o tym jak raporty o społecznej odpowiedzialności biznesu zwiększają wiarygodność firmy wobec kontrahentów.


Sejm pracuje nad nałożeniem na spółki giełdowe, banki, ubezpieczycieli i duże firmy obowiązku uwzględniania w raportach z działalności danych niefinansowych. Mają one dotyczyć m.in. działalności firmy w sferze społecznej, pracowniczej, jej wpływu na środowisko naturalne czy, poszanowania praw człowieka.


– Każdy nowy obowiązek sprawozdawczy może budzić wątpliwości przedsiębiorców, ale w tym przypadku raport o społecznej odpowiedzialności firmy może jej przynieść sporo korzyści. Zresztą wiele firm już dziś sporządza takie raporty dobrowolnie – wyjaśnia Ewa Sowińska. O tym, czy daną firmę wybierze jej kontrahent do dłuższej współpracy, decyduje nie tylko chęć szybkiego zysku, ale też to, czy ma ona długofalowe plany rozwoju. – Jeśli w tych oraz innych aspektach zobowiązane do raportowania o CSR firmy przedstawią swoją politykę odpowiedzialnego biznesu, może to być przykładem także dla mniejszych firm. W efekcie przejrzystość świata biznesu może się ogólnie poprawić – dodaje.

Kompas 2.0 - jak skorzystać?

Aby skorzystać z aplikacji Kompas 2.0 zaloguj się na indywidualne konto firmy audytorskiej.

Wcześniej zachęcamy do zapoznania się z krótkimi filmikami instruktażowymi, które pokazują poszczególne funkcjonalności Kompas 2.0. Zobacz filmy instruktażowe

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl