Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 08:53, 18.04.2024 r.

Sprawozdanie CSR wpływa na zaufanie

Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, o tym jak raporty o społecznej odpowiedzialności biznesu zwiększają wiarygodność firmy wobec kontrahentów. Sejm pracuje nad nałożeniem na spółki giełdowe, banki, ubezpieczycieli i duże firmy obowiązku uwzględniania w raportach z działalności danych niefinansowych. Mają one dotyczyć m.in. działalności firmy w sferze społecznej, pracowniczej, jej wpływu na środowisko naturalne czy, poszanowania praw człowieka. – Każdy nowy obowiązek sprawozdawczy może budzić wątpliwości przedsiębiorców, ale w tym przypadku raport o społecznej odpowiedzialności firmy może jej przynieść sporo korzyści. Zresztą wiele firm już dziś sporządza takie raporty dobrowolnie – wyjaśnia Ewa Sowińska. O tym, czy daną firmę wybierze jej kontrahent do dłuższej współpracy, decyduje nie tylko chęć szybkiego zysku, ale też to, czy ma ona długofalowe plany rozwoju. – Jeśli w tych oraz innych aspektach zobowiązane do raportowania o CSR firmy przedstawią swoją politykę odpowiedzialnego biznesu, może to być przykładem także dla mniejszych firm

Rzeczpospolita

2 grudnia 2016

Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, o tym jak raporty o społecznej odpowiedzialności biznesu zwiększają wiarygodność firmy wobec kontrahentów.


Sejm pracuje nad nałożeniem na spółki giełdowe, banki, ubezpieczycieli i duże firmy obowiązku uwzględniania w raportach z działalności danych niefinansowych. Mają one dotyczyć m.in. działalności firmy w sferze społecznej, pracowniczej, jej wpływu na środowisko naturalne czy, poszanowania praw człowieka.


– Każdy nowy obowiązek sprawozdawczy może budzić wątpliwości przedsiębiorców, ale w tym przypadku raport o społecznej odpowiedzialności firmy może jej przynieść sporo korzyści. Zresztą wiele firm już dziś sporządza takie raporty dobrowolnie – wyjaśnia Ewa Sowińska. O tym, czy daną firmę wybierze jej kontrahent do dłuższej współpracy, decyduje nie tylko chęć szybkiego zysku, ale też to, czy ma ona długofalowe plany rozwoju. – Jeśli w tych oraz innych aspektach zobowiązane do raportowania o CSR firmy przedstawią swoją politykę odpowiedzialnego biznesu, może to być przykładem także dla mniejszych firm. W efekcie przejrzystość świata biznesu może się ogólnie poprawić – dodaje.

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl