Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 10:08, 22.07.2024 r.

Ewa Sowińska - Społeczna odpowiedzialność biznesu

Gościem programu Anny Wojdy #RZECZoPRAWIE była Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Izby Biegłych Rewidentów. Od stycznia 2017 roku firmy będą musiały przygotowywać sprawozdanie dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu. – Firmy będą musiały raportować, jak zarządzają zasobami ludzkimi, czy przestrzegają praw człowieka, czy zapobiegają korupcji, czy dbają o środowisko, jak dbają o łańcuch dostaw. To informacje dające wyobrażenie o DNA firmy, o tym, jak w rzeczywistości funkcjonuje. Takie dane są niezwykle ważne przy podejmowaniu decyzji przez inwestorów, klientów, kontrahentów, bo odpowiadają na pytanie, czy firma koncentruje się na tym, by jak najszybciej i jak najtaniej osiągnąć zysk, czy uwzględnia też potrzeby otoczenia i nie łanie jego praw. Zysk nie jest już jedynym kryterium pokazania zdrowej, odpowiedzialnej firmy

Rzeczpospolita TV

6 grudnia 2016

Gościem programu Anny Wojdy #RZECZoPRAWIE była Ewa Sowińska, zastępca prezesa Krajowej Izby Biegłych Rewidentów.


Od stycznia 2017 roku firmy będą musiały przygotowywać sprawozdanie dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu. – Firmy będą musiały raportować, jak zarządzają zasobami ludzkimi, czy przestrzegają praw człowieka, czy zapobiegają korupcji, czy dbają o środowisko, jak dbają o łańcuch dostaw. To informacje dające wyobrażenie o DNA firmy, o tym, jak w rzeczywistości funkcjonuje. Takie dane są niezwykle ważne przy podejmowaniu decyzji przez inwestorów, klientów, kontrahentów, bo odpowiadają na pytanie, czy firma koncentruje się na tym, by jak najszybciej i jak najtaniej osiągnąć zysk, czy uwzględnia też potrzeby otoczenia i nie łanie jego praw. Zysk nie jest już jedynym kryterium pokazania zdrowej, odpowiedzialnej firmy. To krótkoterminowe podejście do biznesu – mówiła Ewa Sowińska.

 

Wspomniała także o roli biegłych rewidentów w wywiązywaniu się z nowego obowiązku przez firmy, oraz o tym dlaczego warto współpracować z jednym audytorem dłużej niż rok.


Link do nagrania 

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl