Polska Izba Biegłych Rewidentów

© PIBR – wszelkie prawa zastrzeżone
godz. 13:58, 27.11.2022 r.

Ankieta IIRC na temat sprawozdawczości zintegrowanej

Zapraszamy do wzięcia udziału w badaniu Międzynarodowej Rady ds. Sprawozdawczości Zintegrowanej na temat raportowania zintegrowanego.

18 lutego 2021

W związku z szybkim rozwojem sprawozdawczości przedsiębiorstw, Międzynarodowa Rada ds. Sprawozdawczości Zintegrowanej (International Integrated Reporting Council, IIRC) opracowała ankietę, poprzez którą chciałaby poznać opinie interesariuszy na temat sprawozdawczości zintegrowanej, IIRC i jej międzynarodowych powiązań. O raportowaniu zintegrowanym, które nabiera coraz większego znaczenia, pisaliśmy przy okazji opublikowania przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) pytań i odpowiedzi do dokumentu IFAC dotyczącego sprawozdawczości zintegrowanej (szczegóły tutaj).

Uzyskane w ankiecie odpowiedzi pozwolą IIRC ulepszyć sposób, w jaki angażuje się w te ważne globalne zmiany i skutecznie kształtować przyszłą strategię i plany. Międzynarodowa Rada ds. Sprawozdawczości Zintegrowanej to globalna koalicja organów regulacyjnych, inwestorów, firm, organów ustanawiających standardy, zawodów księgowych, środowisk akademickich i organizacji pozarządowych. Koalicja promuje komunikację na temat tworzenia, ochrony i erozji wartości jako kolejnego kroku w ewolucji sprawozdawczości przedsiębiorstw.

Międzynarodowe ramy <IR (Integrated Reporting)> zmienione w 2021 r., zostały opracowane w celu zaspokojenia tej potrzeby i zapewnienia podstaw na przyszłość.

We współpracy z wieloma partnerami na całym świecie IIRC poczyniła w ostatnich latach znaczne postępy. Dziś koncepcję raportowania zintegrowanego wdrożyło ponad 2500 firm w ponad 70 krajach. IIRC chce dalej rozwijać tę dynamikę, dlatego każda opinia jest ważna.

Ankieta w j. angielskim dostępna jest tutaj. Odpowiedzi można udzielać do 23 lutego 2021 r.
Wszystkie odpowiedzi będą traktowane jako poufne.

Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu!

Zapisz się na newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać wiadomości o bieżącej działalności PIBR, przejdź do strony z zapisami.

Masz pytania dotyczące strony?
zadzwoń
728 871 871
napisz
strona@pibr.org.pl